Vrnili obisk Izlačanom

Avtor: | 13.06.2024 | Nekategorizirano

V sredo, 5. 6 . 2024, smo ob zaključku projekta Rad pišem z roko obiskali sovrstnike v OŠ Ivana Kavčiča. Z lokalnim avtobusom smo se že zjutraj odpeljali na Izlake.Gostitelji so nas pričakali na avtobusni postaji pred šolo. Najprej so nas povabili v jedilnico, kjer smo si ogledali gledališko predstavo, ki so jo pripravili njihovi učenci pod vodstvom mentorice Jasne Dvornik – Škrat Kuzma dobi nagrado. Po končani predstavi smo se posladkali s sladkimi jagodami, ki jih je z nami prijazno delil Škrat Kuzma. S seboj smo prinesli drevo prijateljstva, ki so ga s svojimi imeni dopolnili tudi Izlačani. Potem smo se odpravili proti kmetiji Kos, kjer so nas prijazno sprejeli in nas pogostili z dobrotami iz njihove krušne peči. Povedali so nam, kako poteka delo na kmetiji ter nam pokazali živali. Kmetija Kos je ekokmetija. Redijo slovenske avtohtone živali – cikasto govedo, drežniške koze, krškopoljske prašiče … Zajčke, mucke in psičke smo ves čas našega druženja na kmetiji tudi crkljali. Po vrnitvi s kmetije smo se sprehodili še po Izlakah in naše druženje zaključili na igrišču. Dogovorili smo se, da s projektom v novem šolskem letu nadaljujemo. Svojim novim prijateljem smo pomahali v slovo in se polni prijetnih vtisov vrnili domov.