Podnebni tek 2024 – Rezervnega planeta nimamo!

Avtor: | 26.04.2024 | Eko šola

Učenci prve triade in NIS-a OŠ Tončke Čeč smo se tudi tokrat pridružili podnebni iniciativi Podnebni tek, katerega slogan se letos glasi: Rezervnega planeta nimamo! V petek ,19. .4. 2024, smo izvedli tek v katerem je sodelovalo 9 razredov, 130 otrok in 11 učiteljev. Tekli smo na igrišču in v šolskih telovadnicah ter skupaj pretekli 21 kilometrov in 822 metrov.

PODNEBNI TEK 2024

Od 15.- 22. 4. smo izvedli veliko spremljevalnih dejavnosti, ki so se navezovale na dan Zemlje 22. 4. 2024. Iz starih risbic smo izdelali nov papir, plastične zamaške smo uporabili pri računanju ter sestavljanju besed, ogledali smo si različne oddaje ter animirane filme na temo okolja, ustvarili plakat “Naš vpliv na okolje”, narisali sporočilne risbe “Planet proti plastiki”,  pripravili eko pano , tretješolci pa smo dnevu Zemlje posvetili tehniški dan.

DAN ZEMLJE 2024

Ekošola